piątek, 15 lipca 2016

Kuźniowe Receptury - Jak zatrzymać lato

Hello! Dzisiaj zdradzę wam recepturę na biżuterię stworzoną z wakacyjnych znalezisk!

Za piękne przerobienie mojego rysunku na "Kuźniową Recepturę" gorące jak kuźniowy piec podziękowania śle utalentowanej dei :)
Sprawa jest niesamowicie prosta. Wystarczy tylko przejrzeć swoje wakacyjne znaleziska i poszukać wśród nich niewielkich kamyczków. Jeżeli znajdziecie ich kilka to już można brać się do roboty by stworzyć Powakacyjną Biżuterię i zatrzymać w niej lato!

Potrzebujemy:
  • kamyczki
  • posrebrzany drucik 
  • kombinerki
  • karabińczyki lub bigle (w zależności od tego jaki rodzaj biżuterii chcemy zrobić)
  • lakier do paznokci (opcjonalnie)

Teraz wystarczy tylko rozłożyć nasze kamyczki i zastanowić się co chcemy z nich zrobić. Czy znajdziemy dwa podobne do siebie, by zrobić parę kolczyków? Może są tak różne, że wyjdzie z nich kolorowa bransoletka? Gdyby kamyczków było za mało możemy do jej stworzenia użyć także koralików i innych dodatków.


Wszystko co trzeba zrobić to owinąć drucikiem nasze kamyczki i w zależności od tego co chcemy zrobić - dołączyć bigle lub połączyć je ze sobą i dodać karabińczyk. Powstanie w ten sposób niesamowita biżuteria i - wierzcie lub nie - bardzo szykowna!


A po co nam lakier do paznokci? Jeżeli wasze kamyczki pochodzą ze "środowisk wodnych" (tak ładnie wyglądały na dnie rzeki czy na brzegu morza!) to może nie podobać się wam fakt, że zblakły po wyschnięciu - jest na to prosty sposób - wystarczy potraktować je właśnie lakierem! (Genialny pomysł mego małżonka!) Na zdjęciu powyżej lewy kolczyk ma polakierowany kamyk, prawy natomiast jest naturalny.

Pozdrawiam cieplutko!
taia from lavender forge

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...